S prodejem nemovitosti se pojí mnoho otázek. Jednou z těch závažnějších je pak rozhodnutí, zda před vypuštěním domu či bytu na trh objekt rekonstruovat.

Léta užívání, výchova dětí i společnost domácích mazlíčků se na nemovitosti podepíší, nemluvě o nejrůznějších živelních pohromách a nehodách. Do jaké míry se ale rekonstrukce opravdu vyplatí?

Ctěte vkus budoucího majitele

Zapomeňte na mýty o tom, že správně provedená rekonstrukce dokáže cenu nemovitosti několikanásobně zvednout. V tom nejlepším případě se prodejní cena navýší o náklady o rekonstrukci, žádné kladné body pro vás to ale neznamená.

 80 % potenciálních kupců totiž preferuje nižší cenu s tím, že si nový byt nebo dům přizpůsobí svému obrazu. Nákladná rekonstrukce se na ceně a interiéru nemovitosti může podepsat takovým způsobem, že se objekt stane v podstatě neprodejným.

Utáhněte kohoutky, ukliďte pokoje

Většina realitních expertů se shoduje, že pokud investice do úpravy nemovitosti přesáhne více než několik tisíc korun, jde o nevratný výdaj.

Důležité je opravit a uvést v chod především estetickou a provozní stránku interiéru. Není od věci opravit kapající kohoutky, pořídit chybějící dveře. Naopak nahrazení umakartového jádra zděnou variantou je zbytečná investice.

Využijte home staging

Skvělou službu vám naopak prokáže home staging, tedy úprava interiéru pod dohledem zkušeného designéra. Dobře provedený home staging zvedne cenu nemovitosti až o 20 %, nezabere přitom více než dva dny.

Součástí služby je výmalba pokojů, přeskládání nábytku, pořízení profesionálních fotografií. Vše tak, aby potenciální zájemce nemovitosti propadl na první pohled.

Home staging u nás nabízí několik společností, připravte se ale na delší čekání a výdaje v rozsahu několika desítek tisíc korun.

Nebo využijte mých služeb – a home staging máte zdarma. Vše domluvím, naplánuji a zařídím.